Світлодарська міська військова адміністрація Бахмутського району Донецької області
Донецька область, Бахмутський район

Готуємося до опалювального сезону

Дата: 16.09.2021 13:59
Кількість переглядів: 437

Фото без описуБахмутське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області повідомляє.

Вже зовсім скоро початок опалювального сезону і з’являється висока ймовірність виникнення нещасних випадків, аварій, пожеж, вибухів, в тому числі під час експлуатації котелень, причинами яких є недотримання вимог безпеки з питань охорони праці.

Виконання першочергових вимог надасть згоду провести опалювальний сезон без травматизму та аварій.

Роботодавцям слід пам’ятати, що до обслуговування водогрійних і парових котлів допускаються особи віком від 18 років, що пройшли медичний огляд, навчання по відповідній програмі, перевірку знань кваліфікаційною комісією і отримали посвідчення на право обслуговування котлів.

Відповідальним за безпечну експлуатацію і технічний стан котлів призначається особа з числа фахівців підприємства, що мають досвід роботи з експлуатації котлів, що пройшли перевірку знань у встановленому порядку і мають відповідне посвідчення.

Перевірка знань у працівників котельні проводиться кваліфікаційною комісією не рідше одного разу в рік, як правило, на початку опалювального сезону, а також: при переведенні котлів на інший вид палива; при переході працівників на обслуговування котлів іншого типу.

Допуск оператора котельні до самостійного обслуговування котлів має оформлюватися наказом.

Схеми включення котлів, технологічні схеми системи опалювання, інструкції з охорони праці, схема дій і порядок оповіщення при виникненні аварійної ситуації повинні бути розміщені на робочих місцях.

Працівники, що обслуговують котельні, повинні бути забезпечені спецодягом і спецвзуттям відповідно діючих норм: костюмом бавовняним; рукавицями комбінованими; окулярами захисними.

Котельні необхідно забезпечити первинними засобами пожежогасіння, вогнегасниками марки ОХП-10 (2 шт.) і ОП-10, а працівники повинні бути навчені  користуватися ними. Забороняється використовувати пожежний інвентар не за призначенням.

У котельні забороняється перебувати особам, що не мають відношення до експлуатації котлів і устаткування котельні. У необхідних випадках сторонні можуть допускатися в котельню тільки з дозволу адміністрації та у супроводі її представника.

Котли і котельне устаткування повинні утримуватися в справному стані. Забороняється захаращувати приміщення котельні чи зберігати в ньому будь-які матеріали чи предмети. Проходи в котельному приміщенні і виходи з нього повинні бути завжди вільні. Нагляд за технічним станом котлів, у період експлуатації здійснюється шляхом зовнішнього огляду.

Постійний контроль з боку відповідальних осіб та дотримання працівниками вимог нормативних актів з питань охорони праці, дозволить запобігти нещасним випадкам та зберегти життя і здоров’я працівників у процесі виробничої діяльності.

Бажаємо всім тепла, безпечної та безаварійної роботи в опалювальному сезоні.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь