В Світлодарській міській військовій адміністрації працює телефон гарячої лінії для ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України:
+380 95 128 85 53 - Тищенко Ірина Костянтинівна
звернувшись на яку, можна отримати консультацію з наступних питань:
щодо соціальних виплат та матеріальної допомоги
оздоровлення, санаторно-курортного лікування
питань пов'язаних із соціальним пільгами
організації заходів, спрямованих на підтримку ветеранів та їх родин
та інших питань
А також діють програми підтримки ветеранів та військовослубовців:
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Представництвом Міжнародної організації з Міграції в Україні розробило та запустило е-Карту послуг для ветеранів війни в громадах. Е-Карта доступна на платформі е-Ветеран.
На е-Карті ветерани та ветеранки, їхні родини, сім’ї загиблих Захисників і Захисниць можуть знайти послуги, що пропонує для них державою, а також недержавні й міжнародні організації.
На порталі представлені різні послуги: від психологічної підтримки, медичних програм, патріотичного виховання, мистецтва до всього необхідного для розвитку ветеранських об’єднань та підприємницьких ініціатив ветеранів.
Якщо військовослужбовець перебуває на стаціонарному лікуванні або реабілітації і потребує зуболікування чи зубопротезування, він має право їх отримати і ці послуги будуть оплачуватися закладу, який надав їх за договором з НСЗУ.
Розпочинається програма Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1 500 грн для оплати спортивних занять.
Міністерство у справах ветеранів України відкрило прийом заявок на участь у відборі на посади фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб відповідно до оновленого професійного стандарту.
З 2 січня 2025 року цифровізована послуга отримання витягу із Єдиного державного реєстру ветеранів війни у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП).
Держава допомагає ветеранам інтегруватися у цивільне життя. Учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни можуть безоплатно опанувати новий фах чи вдосконалити свої навички.
Уряд України продовжує вдосконалювати програми підтримки ветеранів та членів їхніх сімей, які бажають розпочати або розвинути власний бізнес. 24 грудня 2024 року було прийнято постанову № 1482, яка вносить зміни до Порядку надання грантів на створення або розвиток власної справи. Ці зміни, що набрали чинності 26 грудня 2024 року, роблять програму більш гнучкою та доступною для захисників та захисниць.
95 % опитаних українців зазначають, що довіряють та скоріше довіряють військовим ЗСУ, які служать на передовій, 96 % — ветеранам АТО, які зараз знову воюють. Такі результати онлайн-опитування “Образ ветеранів в українському суспільстві”, що його презентували Український ветеранський фонд та Соціологічна група “Рейтинг”.
Кожен військовослужбовець, який отримав поранення, має право на підтримку та соціальні гарантії. Розповідаємо як відбуватиметься процедура встановлення групи інвалідності в новій системі оцінювання повсякденного функціонування особи:
13:16:53 24.12.2024
Код для вставки на сайт
Вхід для адміністратора
Авторизація в системі електронних петицій
Реєстрація в системі електронних петицій
Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності