Світлодарська міська військова адміністрація Бахмутського району Донецької області
Донецька область, Бахмутський район

Про підтвердження періодів роботи на підприємствах тимчасово окупованої території

Дата: 09.12.2021 13:19
Кількість переглядів: 489

Фото без опису

З набранням чинності Закону України від 05.02.2021 №1217-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» поступово впроваджуються електронні трудові книжки, які є цифровими аналогами паперових трудових книжок.

Як підтвердити періоди роботи на підприємствах тимчасово окупованої території?

З 26.01.2021 громадяни отримали можливість підтвердження стажу набутого до 1 січня 2004 року, якщо в трудовій книжці є записи з виправленнями або недостовірні (неточні) записи про періоди роботи на підприємствах, в установах, організаціях (їх правонаступниках), розташованих на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіці Крим та місті Севастополі (далі – підприємства, які розташовані на тимчасово окупованій території).

Увага! Підтвердження періодів роботи на підприємствах, які розташовані на тимчасово окупованій території, здійснюється на підставі показань не менше двох свідків, які знають заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (у тому числі у колгоспі) і мають документи за період сумісної роботи з заявником.

Хто підтверджує стаж.

Спеціально створені при Головних управліннях Пенсійного фонду України в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі комісії з питань підтвердження стажу роботи, що дає право на призначення пенсій (далі - Комісія).

Як діяти заявнику.

Необхідно звернутись до будь-якого Сервісного центру територіального органу Пенсійного фонду України (далі – Сервісний центр) незалежно від території обслуговування.

Які документи надає заявник:

  • відповідну заяву;
  • документи про особу (паспорт, РНКОПП, довідку про взяття на облік ВПО);
  • трудову книжку.

Заява може бути подана законним представником або представником, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Опитування свідків проводиться за попереднім запрошенням Сервісного центру, в який надано заяву про підтвердження стажу.

На підставі опитування свідків або заяв та долучених до них документів, Комісія приймає рішення щодо підтвердження стажу роботи або відмову в його підтвердженні.

Важливо.

Свідками можуть бути й ті особи, що проживають у відмінному від заявника місті України.

У такому випадку опитування свідка проводиться Сервісним центром за місцем отримання заяви про підтвердження стажу.

Запрошення на опитування свідка направляється в Сервісний центр за місцем проживання свідка протягом трьох робочих днів з дня отримання відповідної заяви.

Запрошення свідка, який проживає на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіці Крим та місті Севастополі, для його опитування здійснюється заявником. Опитування проводиться Сервісним центром, який обирає свідок.

Звертаємо увагу.

Якщо необхідний свідок проживає за межами України, він надсилає заяву, в якій зазначається інформація про спільний період роботи на одному підприємстві із заявником. Документ легалізується органами Міністерства закордонних справ України (у разі якщо інше не передбачено законодавством України, міжнародними договорами, в яких бере участь Україна) або дипломатичними представництвом чи консульською установою України в державі проживання свідка. До заяви свідок додає завірені копії документів про свою роботу за період, який він підтверджує.

Показаннями свідків у вищезазначеному порядку не підтверджується:

  • стаж роботи в шкідливих умовах, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах;
  • стаж роботи за спеціальністю;
  • страховий стаж після 01.01.2004;
  • стаж роботи, запис про який відсутній у трудовій книжці.

Свідком не може бути особа, у якої запис про спільну із заявником роботу внесено до трудової книжки з порушенням.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь