Світлодарська міська військова адміністрація Бахмутського району Донецької області
Донецька область, Бахмутський район

Одноразове декларування: як сплатити збір з одноразового (спеціального) декларування трьома частинами?

Дата: 10.12.2021 09:54
Кількість переглядів: 252

Фото без описуШановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що з 01 вересня 2021 року стартувало одноразове (спеціальне) добровільне декларування громадянами України активів (розміщених на території України та/або за її межами), які належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.

Норми законодавства передбачають можливість сплати узгодженого зобов’язання з одноразового (спеціального) добровільного декларування трьома рівними частинами. Але тоді ставки збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір) будуть вищими.      

 У разі, якщо фізична особа у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування обирає сплату Збору трьома рівними частинами, то така особа застосовує альтернативну ставку Збору в залежності від задекларованих об’єктів.         

Пунктом 8 підрозділу 94 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, що сума Збору щодо задекларованих об’єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, визначеної згідно з п. 7 підрозділу 94 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, таких ставок:

  • 5 відсотків, як альтернативу платник податків може обрати ставку 6 відсотків із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно;
  • 9 відсотків, як альтернативу платник податків може обрати ставку 11,5 відсотків із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно;
  • 2,5 відсотків, як альтернативу платник податків може обрати ставку 3 відсотків із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

 При цьому, тимчасово з 01 вересня 2021 року по 01 березня 2022 року ставка Збору, визначена пп. 8.2 п. 8 підрозділу 94 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, застосовується у розмірі 7 відсотків. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 9,5 відсодтків із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Відповідно до абзацу другого п. 12 підрозділу 94 ХХ «Перехідні положення» ПКУ у разі вибору декларантом у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки Збору, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата Збору здійснюється:         

  • першого платежу – протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації;
  • другого платежу – до 01 листопада 2023 року;
  • третього платежу – до 01 листопада 2024 року.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь