Світлодарська міська військова адміністрація Бахмутського району Донецької області
Донецька область, Бахмутський район

Змінили прізвище, місце проживання або паспортний документ – вам до податкової!

Дата: 10.12.2021 14:29
Кількість переглядів: 327

Фото без описуШановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що з урахуванням пункту 70.7 статті 70 Податкового кодексу України фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати до податкової служби відомості про зміну своїх даних, які вносяться до облікової картки, або повідомлення протягом місяця з дня виникнення змін шляхом подання відповідної заяви.

Якщо відбулися зміни місця проживання, прізвища, імені, по батькові або паспортного документа – надайте Заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – ДРФО) за формою № 5ДР або Заяву про внесення змін до окремого реєстру ДРФО за формою № 5ДРП – для фізичних осіб, які обліковуються за серією та/або номером паспорта.

Фізичні особи подають зазначені заяви особисто або через представника до податкової інспекції за своїм місцем проживання, а у разі зміни місця проживання – до податкової інспекції за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого контролюючого органу. Для заповнення Заяви використовуються дані документа, що посвідчує особу, та інших документів, які підтверджують зміни таких даних.

Заяву № 5ДР можна подати:

  • у паперовій формі;
  • в електронній формі за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» http://cabinet.tax.gov.ua.

Для подання заяви про внесення змін до ДРФО у приватній частині ІТС «Електронний кабінет» фізична особа – платник податків формує відповідний запит, підписує сформований запит кваліфікованим електронним підписом та відправляє до ДПС.

У відповідь до приватної частини ІТС «Електронний кабінет» надходить Повідомлення про результати обробки Заяви про внесення змін до ДРФО у вигляді Квитанції № 2.

У разі позитивної відповіді заявник для отримання документа, що засвідчує реєстрацію у ДРФО (Картки платника податків), може звернутися до податкової інспекції за місцем проживання або до будь-якої податкової служби (за бажанням). Код та назву контролюючого органу, до якого він буде звертатися, заявник має вказати при формуванні запиту, обравши з переліку.

Більш детально щодо подання Заяви про внесення змін до ДРФО за допомогою Електронного кабінету – на офіційному вебсайті ДПС України https://tax.gov.ua/fizichnim-osobam/podannya-vidomostey/ (обрати «Порядок формування запиту щодо реєстрації фізичної особи/внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків засобами ІТС «Електронний кабінет»»).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь