Світлодарська міська військова адміністрація Бахмутського району Донецької області
Донецька область, Бахмутський район

Правила поведінки у захисних спорудах цивільного захисту

Дата: 22.02.2022 15:21
Кількість переглядів: 3582

Фото без описуУкриття у захисних спорудах цивільного захисту є надійним способом захисту людей від засобів масового ураження в особливий період, а також під час надзвичайних ситуацій у мирний час та є основним видом колективного захисту.

Для колективного захисту людей передбачаються, як стаціонарні захисні споруди, так і укриття, які зводяться у короткі терміни з готових конструкцій, або обладнані в існуючих підвальних приміщеннях.

Сховище - герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають сплив на них небезпечних факторів, які виникають снаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів.

Сховище складається з основного приміщення для розміщення людей і допоміжних приміщень - входів, приміщення фільтровентиляційного обладнання, дизельної електростанції, приміщення для зберігання продуктів, резервуарів для води, санітарного вузла, тамбурів, тамбурів-шлюзів.

Протирадіаційне укриття - негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають сплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості.

Протирадіаційні укриття можуть обладнуватись у підвалах будівель. Внутрішнє обладнання Протирадіаційного укриття аналогічно обладнання приміщень сховищ. Крім того, для захисту  людей можуть застосовуватися найпростіші укриття.

Швидкоспоруджувальна захисна споруда цивільного захисту - захисна споруда, що зводиться із спеціальних конструкцій за короткий час для захисту людей від дії засобів ураження в особливий період.

Споруда подвійного призначення - це наземна або підземна споруда, що може бути використана за основним фінкціональним призначенням і для захисту населення.

Найпростіше укриття - це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.

Заповнення захисних споруд здійснюється по сигналу оповіщення "Увага Всім!".

При підготовці до укриття в захисні споруди кожен громадянин повинен узяти з собою:

 • одяг
 • засоби індивідуального захисту
 • запас медикаментів
 • запас води та продуктів харчування на 2 доби

Про собі необхідно мати документи:

 • паспорт
 • військовий квиток
 • трудову книжку, пенсійне посвідчення
 • свідоцтво про народження дітей

У приміщеннях для громадян норми площі на одну людину 0,5 мпри двохярусному розташуванні нар і 0,4 м2 - при трьохярусному. Нажній ярус призначений для сидіння людей, а верхні поверхи нар для відпочинку.

У приміщеннях сховищ та укриттів щодня треба проводити 2-х разове прибирання приміщень силами людей за розпорядженням старших груп.

Люди, що укриваються у захисні споруди зобов'язані:

 • швидко та без метушні зайняти вказані місця в приміщенні захисної споруди;
 • виконувати правила поведінки, усі розпорядження старших групи;
 • підтримувати чистоту та порядок у приміщеннях захисних споруд;
 • утримувати в готовності засоби індивідуального захисту;
 • за необхідності виконувати роботу з подачі повітря в захисні споруди;
 • дотримуватися правил техніки безпеки.

У захисних спорудах рекомендується: проводити бесіди, читати вголос, слухати радіопередачі, грати в тихі ігри.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

Приносити легкозаймисті речовини або речовини із сильним запахом, громоздкі речі, приводити домашніх тварин, шуміти, палити, запалювати свічки, газові лампи, включати та виключати освітлення, ходити без потреби, відчиняти двері, брати інструменти, інженерні агрегати.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь