Світлодарська міська військова адміністрація Бахмутського району Донецької області
Донецька область, Бахмутський район

У законодавство внесені зміни щодо питань трудових відносин

Дата: 22.07.2022 10:44
Кількість переглядів: 176

Фото без опису

З 19 липня 2022 року законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин"№ 2352-IX від 01.07.2022 врегульовано окремі питання трудових відносин.

Змінами до 41 статті КЗпП України запроваджена нова підстава для звільнення з ініціативи роботодавця - неможливість забезпечення працівника роботою, визначеною трудовим договором, у зв’язку із знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій.

Крім цього, встановлюється особливий порядок вивільнення працівників, який відрізняється від загальної процедури:

- персональне попередження працівника не менш ніж за 10 календарних днів;

- надання інформації про заплановане вивільнення працівників первинним профспілковим організаціям про строки проведення звільнення не пізніше ніж за 10 календарних днів;

-  повідомлення державної служби зайнятості (у разі, якщо вивільнення є масовим).

При цьому форма звітності № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці» подається до центру зайнятості за місцем провадження господарської діяльності роботодавця.

Таким чином, у разі, якщо вивільнення працівників згідно пункту 6 частини першої статті 41 Кодексу є масовим відповідно до статті 48 Закону України "Про зайнятість населення", роботодавцям необхідно подати інформацію за встановленою формою до центру зайнятості за місцем провадження їх господарської діяльності.

Довідково:

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин"№ 2352-IX від 01.07.2022 (zakon.rada.gov.ua/laws/show/2352-IX#Text).

Форма звітності № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці» (далі - інформація) та Порядок її подання затверджені наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 18 березня 2021 року № 563, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 квітня 2021 р. за № 445/36067 (zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0445-21#n9).

За матеріалами Донецької обласної служби зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь