Чим відрізняється страховий та трудовий стаж?
Страховий стаж – це період, протягом якого людина підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню і за який щомісяця сплачено страхові внески.
Поняття “страховий стаж” запроваджено Законом України від 09.07.2003 №1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, який набув чинності з 01.01.2004.
Періоди трудової діяльності до 01.01.2004 зараховуються до страхового стажу згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення”, а після 01.01.2004 – за Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Періоди навчання за денною (очною) формою у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі до 01.01.2004 - прирівнюється до страхового стажу.
Після 01.01.2004 до страхового стажу зараховується час навчання лише за умови добровільної сплати єдиного соціального внеску.
Час навчання підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання.
Що входить до страхового стажу та які документи необхідні для його підтвердження, дивіться за посиланням https://is.gd/HYFM56.
Переглянути стаж можна в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua.
Про способи авторизації на вебпорталі Пенсійного фонду України дивіться за посиланням https://cutt.ly/f1C37eE.