Особливості призначення пенсій колишнім працівникам Державної служби України з надзвичайних ситуацій
Співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій — категорія військовослужбовців, що отримують пенсію відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (зі змінами) при наявності встановленої вислуги.
Відповідно до цього закону призначаються пенсії:
ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ
Після звільнення зі служби, незалежно від віку, при наявності календарної вислуги 25 років і більше.
При досягненні на день звільнення зі служби 45-ти річного віку, за наявності 25 років і більше страхового стажу з яких не менше 12 років 6 місяців становить служба в силових структурах.
ПО ІНВАЛІДНОСТІ
Після звільнення зі служби, незалежно від віку та тривалості служби в разі, якщо інвалідність настала в період проходження служби або не пізніше трьох місяців після звільнення зі служби, або якщо інвалідність настала пізніше тримісячного терміну після звільнення зі служби, але внаслідок захворювання (травми, поранення, контузії, каліцтва тощо), яке виникло в період проходження військової служби. На підставі пункту 5 статті 2 Закону №2262 призначається незалежно від тривалості служби
РОЗМІРИ ПЕНСІЇ ПО ІНВАЛІДНОСТІ:
- особам з інвалідністю внаслідок війни:
I групи – 100%,
II групи – 80%,
III групи – 60 % відповідних сум грошового забезпечення (заробітку).
- іншим особам з інвалідністю:
I групи – 70%,
II групи – 60%,
III групи – 40% відповідних сум грошового забезпечення (заробітку).
У РАЗІ ВТРАТИ ГОДУВАЛЬНИКА
Пенсії призначаються непрацездатним членам сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти військовослужбовців, якщо годувальник помер у період проходження служби або не пізніше 3 місяців після звільнення зі служби чи пізніше цього строку, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних у період проходження служби, а сім’ям пенсіонерів, якщо годувальник помер у період одержання пенсії або не пізніше 5 років після припинення її виплати. При цьому сім’ї військовослужбовців, які пропали безвісти в період бойових дій, прирівнюються до сімей загиблих на фронті.
На підставі пункту 5 статті 2 Закону №2262 пенсія в разі втрати годувальника призначається незалежно від тривалості служби.
ОБЧИСЛЕННЯ ПЕНСІЙ
Пенсії обчислюються у відсотках від розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 – страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (стаття 43).
ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ
Пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (частина четверта статті 63).