Мене не беруть на роботу без досвіду. Як його отримати?
Під час пошуку першої роботи, багато молодих людей стикаються з парадоксальною проблемою: роботодавці готові брати на роботу молодих людей, але вимагають від них попереднього досвіду. Логічне питання — де ж узяти цей досвід людині, яка щойно закінчила університет і мінімум 4 роки свого життя присвятила профільному навчанню?
Та насправді, у цієї проблеми є цілком реальне вирішення. Нижче ми зібрали дієві поради, які допоможуть студентам отримати необхідний досвід без шкоди для навчання.
Стажування
Його можна пройти в одній чи кількох компаніях. Це допоможе здобути нові знання і зрозуміти особливості певної посади. Після стажування компанія може запросити вас на роботу.
Волонтерство
Це гарна можливість отримати досвід роботи в команді та познайомитися з цікавими людьми. Обов’язково зазначте в резюме, яких умінь та навичок ви набули під час своєї добровільної праці.
Підробіток
Можна влаштуватися на роботу з неповною зайнятістю або знайти роботодавця, для якого ваше поєднання роботи з іншим заняттям чи навчанням не є принциповим.
Самостійні проєкти
Якщо такі є, то обов’язково зазначте про це в резюме. Опишіть їх та вкажіть, яких цілей вдалося досягти.
Самоосвіта
Якщо ви заздалегідь пройшли профільний курс або тренінг поза стандартною програмою, то це може стати вагомою перевагою під час працевлаштування.
Докладніше про отримання необхідного досвіду можна дізнатися за посиланням - https://bf.diia.gov.ua/articles/mene-ne-berut-na-robotu-bez-dosvidu