18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми
Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.
Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, зокрема сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.
Проблема торгівлі людьми не може бути розв’язана на рівні однієї країни: нові виклики та
загрози вимагають консолідації як зусиль інституцій на державному рівні та міжнародної спільноти, так і зусиль кожного з нас.
Наразі проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення рф на територію суверенної незалежної держави України. Наша держава зіткнулася із катастрофічними гуманітарними і соціальними наслідками (сексуальне насильство з боку військ рф, торгівля людьми, примусове вивезення мирних жителів до рф тощо). Жінки та діти, які змушені покинути Україну, також стикаються з ризиками торгівлі людьми.
Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні розпочинає нову інформаційну кампанію «ПРИДИВИСЬ» із метою запобігання торгівлі людьми та популяризації правил безпеки під час міграції. Вона спонукає поміркувати над ризиками експлуатації й розгледіти, до чого можуть призвести на перший погляд привабливі пропозиції роботи чи житла.
Пропонують комфортне розселення й безкоштовне харчування? Але адресу житла не кажуть, та й умови відпрацювання незрозумілі...
Пропонують високу зарплатню + бонуси, можна навіть без кваліфікації? Але документи фірма не показує, а вирішувати потрібно швидко...
Обіцяють високий дохід і краще життя? Але не підписують трудовий контракт та вимагають віддати паспорт...
Ілюзії бувають різні. ПРИДИВІТЬСЯ. Це може бути спробою експлуатації.
У Європейський день боротьби з торгівлею людьми ми ще раз закликаємо критично ставитися до привабливих, на перший погляд, пропозицій роботи, доходу, житла чи допомоги.
За оцінками МОМ, понад 300 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року.
Якщо ви або ваші близькі та знайомі постраждали від торгівлі людьми звертайтесь:
1547- Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;
527 - Національна Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми;
112 - Служба екстреної допомоги в ЄС;
102 - Поліція.
0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги
0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 Національна дитяча гаряча лінія
1545 (обрати цифру 3) – Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті
Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні!