30 листопада – Міжнародний день захисту інформації
1988 року американська Асоціація обчислювальної техніки оголосила 30 листопада Міжнародним днем захисту інформації. Саме у цей день 1988 року зафіксували першу масову комп’ютерну епідемію. Тому фахівці почали замислюватись про цілісний підхід до забезпечення інформаційної безпеки.
В цей день ще раз нагадуємо як захистити свої особисті дані в інтернеті і в соціальних мережах.
- Встановіть унікальні паролі для своїх акаунтів: вони повинні бути довгими (12-14 символів), складатися з великих та малих літер, а також включати в себе цифри та спеціальні символи. Постарайтеся не зберігати важливі паролі в браузері і періодично змінюйте їх.
- Налаштуйте двоетапну перевірку за допомогою телефону або email. Це не дозволить зловмисникам отримати доступ до вашого облікового запису, навіть якщо вони будуть знати пароль.
- Звертайте увагу на посилання, які приходять в особисті повідомлення або на електронну пошту, навіть якщо вони надіслані від друзів. Ніколи не переходьте на сайти і не завантажуйте програми, які здаються Вам підозрілими.
- Ніколи не повідомляйте незнайомим людям будь-яку (якусь) важливу інформацію про себе і не публікуйте її самі у відкритому доступі.
- Не завантажуйте файли з незахищених і невідомих Вам сайтів, а також періодично перевіряйте свої пристрої за допомогою антивірусних програм.
- З обережністю користуйтеся загальнодоступними точками доступу Wi-Fi (ті, що не мають пароля), тому що всі дані, що передаються через них, можуть потрапити до зловмисників.
Якщо Ви все ж помітили підозрілу активність на Ваших акаунтах, або зовсім втратили до них доступ – слід негайно звернутися за допомогою в службу підтримки інтернет-ресурсу, на якому це сталося.