Світлодарська міська військова адміністрація Бахмутського району Донецької області
Донецька область, Бахмутський район

Корупція - шлях до руйнування суспільсва

Дата: 09.12.2023 13:53
Кількість переглядів: 94

Фото без описуФеномен корупції дуже старий. Він виник з появою держави і діленням людей на керівників і керованих. Останнім часом корупція уразила практично усю систему громадських стосунків, структуру влади. Корупція сковує ділове життя країни і знижує ефективність державного управління. Соціальні наслідки корупції значні – корупція припускає істотну відмінність між оголошеними і реальними цінностями, формує у членів суспільства «подвійний стандарт» моралі і поведінки, корупція сприяє несправедливому перерозподілу благ, дискредитує право як інструмент регулювання життя держави і суспільства, знижує довіру суспільства до влади.

Корупція належить до найбільш небезпечних негативних соціальних явищ, що призводять до руйнування основ правопорядку і різко ослабляють усі державні інститути. Як свідчить світовий історичний досвід, поширеність корупції значно зростає в періоди великих соціальних потрясінь. На жаль, соціальні перетворення, що почалися в другій половині 80-х років XX століття, сприяли тому, що корупція стала однією з характеристик сучасної дійсності.

Корупція є одним з основних чинників, які створюють реальну загрозу національній безпеці та демократичному розвитку держави, вона негативно впливає на всі сторони суспільного життя: економіку, управління, політику, соціальну і правову сфери, громадську свідомість, міжнародні відносини.

Корупцiя завжди спрямована на досягнення власного збагачення за рахунок неконкурентного перерозподiлу благ. Характерною рисою корупції є використання представниками владних структур (посадовцями) прав і можливостей, які вони мають за посадою, незаконно, в збиток державним інтересам і з метою особистого збагачення. Понад усе поширена корупція, що виразилася в підкупі чиновників і суспільно-політичних діячів, а також в протекціонізмі.

Історичний досвід свідчить, що країни з високим рівнем корупції ризикують опинитись на узбіччі світової системи, де сьогодні відбувається швидка економічна інтеграція. Корупція стримує розвиток і підриває безпеку сучасних суспільств. Корупція також руйнує суспільну довіру до інститутів країни. Корупція особливо перешкоджає прогресу країн з перехідною економікою, розкрадаючи такі необхідні ресурси у тих, хто намагається будувати державу. Ресурси, що отримуються завдяки корупційній діяльності, часто трансформуються в економічний і політичний вплив, тим самим послаблюючи демократичні інститути і розширюючи масштаби корупції.

Найбільш проблемною характеристикою явища корупції стало те, що воно почало сприйматись на повсякденному рівні як суспільна норма, хоча на рівні вербальних висловлень більшість населення декларативно підтримує думку про небезпечність цього явища. Корупція дискредитує право як основний інструмент регулювання життя держави і суспільства і державу як основний суспільний інститут. Через це знижується патріотизм громадян і з'являється відчуження від загальних проблем, що призводить до втрати соціальної солідарності, через що індивідуалістичні цілі і бажання збагачення витісняють суспільно значущі цінності. Отже, корупція розглядається в Україні та за її межами як одна з основних перешкод, що гальмує не тільки економічний а і соціальний розвиток.

Протидія корупції може стати ефективною тільки тоді, коли члени нашого суспільства змалечку будуть виховані в дусі чесної поведінки. Причина корупції – не лише низька зарплата, а низький рівень національної свідомості. Навіть якщо чиновники матимуть високу зарплату, але знатимуть, що їх ніхто не притягне до відповідальності за корупцію, вони будуть продовжувати брати хабарі. Окрім цього люди не є достатньо поінформовані, що можуть владнати свої справи і без хабара.

Але долучитися до протидії корупції може кожен.

  1. Повідомляйте про хабарі в антикорупційні органи
  2. Не голосуйте за корупціонерів на виборах
  3. Відстежуйте підозрілі держзакупівлі

Звертайте увагу на журналістські розслідування, що викривають корупціонерів


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь