Різновиди насильства в цифровому середовищі щодо жінок: як діяти постраждалим
Жінки та дівчата все частіше стають постраждалими від кібернасильства. Розвиток інформаційних технологій створює нові форми та нові загрози такого насильства.
Про його види в цифровому просторі розповідаємо в межах інформаційної кампанії “Кібернасильство: знаємо та протидіємо”. Ініціатива реалізується в межах Міжнародної акції “16 днів проти насилля” та має на меті допомогти користувачам інтернету ідентифіковувати, знати та протидіяти ознакам насильства в цифровому середовищі.
З якими проявами кібернасильства найчастіше стикаються жінки?
Кібербулінг - цькування, спрямоване на приниження, образу чи залякування.
Сексистська мова ворожнечі - принизливі або дискримінаційні висловлювання на основі статі.
Бодішеймінг — образи або висміювання зовнішності жінки через соціальні мережі чи інші цифрові платформи.
Флеймінг – публічні агресивні або образливі коментарі, що створюють ворожу атмосферу.
Тролінг – провокаційні дії або коментарі, спрямовані на психологічний тиск чи приниження.
Аутинг — розголошення конфіденційної інформації про сексуальну орієнтацію, особисте життя або інші деталі без згоди.
Жінки та дівчата часто страждають і від сексуальних домаганням в інтернеті, які теж є проявом кібернасильства. Це, зокрема, секстинг (листування інтимного характеру) та кіберфлешинг (надсилання небажаних зображень сексуального характеру).
Ще одним проявом є переслідування в цифровому просторі. Його називають “кіберсталкінгом”. Це погрози, заподіяння шкоди репутації, спостереження та збір приватної інформації про постраждалу, крадіжка особистих даних, підбурювання до сексуальних дій тощо.
Різні форми насильства стосовно жінок та дівчат, які проявляються як у цифровому, так і в реальному житті, часто переплітаються. Це збільшує рівень травматизації, може становити загрозу фізичній безпеці та впливати на самооцінку і самореалізацію жінок.
Якщо ви зазнали кібернасильства і потребуєте поради та допомоги, звертайтесь на Урядову гарячу лінію 15-47.