Світлодарська міська військова адміністрація Бахмутського району Донецької області
Донецька область, Бахмутський район

Успішна співбесіда: практичні поради від служби зайнятості

Дата: 09.12.2024 16:24
Кількість переглядів: 32

Фото без описуПід час співбесіди роботодавці звертають увагу не тільки на освіту та досвід кандидатів, а і на поведінку, стиль спілкування, впевненість майбутнього працівника. Тому перед важливою зустріччю варто підготувати не тільки резюме. Пропонуємо ознайомитись з порадами та прийомами, які допоможуть виглядати більш професійно та перспективно.

Попросіть призначити співбесіду у вівторок на 10:30

Якщо раптом у вас буде можливість обрати час для бесіди, запропонуйте зустрітись о 10.30 у вівторок. У цей час людина, яка проводитиме інтерв’ю, з більшою ймовірністю буде доволі розслаблена.

В цілому краще уникати зустрічей рано-вранці, бо в цей час ваш співрозмовник думатиме про те, що йому краще зробити сьогодні. Також невигідно зустрічатися в кінці робочого дня – тоді людина вже буде більше думати про те, що її чекає вдома.

Покажіть долоні

Рух ваших рук на співбесіді багато важить. Коли ви показуєте долоні, це зазвичай говорить про вашу щирість, а коли ви складаєте їх, з’єднавши тільки кінчики пальців, – про вашу впевненість. А ось тримати руку долонею вниз не варто – це свідчить про вашу схильність до домінування.

Тим більше не варто ховати руки: люди подумають, що вам є що приховувати. Якщо ви стукаєте пальцями по столі – це ознака нетерплячості, якщо складаєте руки на грудях – ознака розчарування. А якщо ви занадто розмахуєте руками, це просто відволікає співрозмовника.

Ви одночасно впевнені у собі та віддані

На співбесіді важливо вміти демонструвати почуття співбесіднику та бути впевненими. Наприклад, сказати: «Я у захваті від того, що вам вдалося зробити (у певній сфері). Це нагадує мені про мою роботу». Ви берете на себе ініціативу в розмові, але встигаєте насолоджуватися заслугами потенційного роботодавця.

Чесно говоріть про свої слабкості

Коли ви відповідаєте на запитання «Яка ваша головна слабкість?», то насамперед хочеться сказати щось про свої сильні сторони: «Ох, я такий перфекціоніст»; «Я дуже багато працюю». Однак дослідження показують, що такі відповіді, навпаки, відштовхують майбутнього роботодавця. Краще сказати щось чесне, на кшталт «Я не завжди буваю організований», що звучить щиро і може викликати прихильність у співрозмовника.

Говоріть виразно

Якщо хочете видаватися розумним, не говоріть монотонно. Коли дві людини говорять одні й ті самі слова, але одна говорить трохи швидше і голосніше, роблячи менше пауз, варіює гучність мовлення, її оцінять як більш енергійну, розумну. Така мова вселяє довіру до вас і підвищує уявлення про інтелект.

Дивіться людині в очі, коли знайомитеся

В одному дослідженні вчені попросили учасників подивитися відеозаписи, як незнайомці вперше розмовляють один з одним, і потім оцінити, наскільки розумний кожен зі співрозмовників на відео. Люди, які регулярно дивилися іншим в очі, отримували більш високі оцінки.

Будьте доброзичливі, але наполегливі

В одному приголомшливому дослідженні вчені намагалися з’ясувати, чому кандидати, які видаються тривожними, з меншою ймовірністю отримують роботу. Виявилося: шанси таких людей зменшує той факт, що більш нервові люди здаються менш теплими і менш наполегливими, до того ж вони говорять значно повільніше.

Повільне мовлення погіршує враження: співрозмовник може подумати, що вам просто важко відповісти на запитання.

Демонструйте свій потенціал

На співбесіді виникає спокуса більше розповісти про свої досягнення. Але важливіше зосередитися на тому, що ви здатні зробити в майбутньому, якщо вас наймуть на роботу. Люди вважають кандидатів більш успішними, якщо їм кажуть, що ті продемонстрували великий потенціал.

На всіх етапах пошуку роботи ви можете звернутися до фахівців центру зайнятості, контакти тут: https://t1p.de/rzryk. Ми завжди готові вам допомогти.

Call-центр Донецького обласного центру зайнятості: 0-800-33-61-67.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь