Світлодарська міська військова адміністрація Бахмутського району Донецької області
Донецька область, Бахмутський район

Європі потрібна швидкість в ухваленні рішень і чіткі інструменти для захисту від непотрібних блокувань – виступ Президента на засіданні Євроради

Дата: 20.03.2025 22:58
Кількість переглядів: 23

Фото без описуПане Президенте Кошто!

Пані Президент фон дер Ляєн!

Шановні колеги, щиро вам дякую!

Радий бачити вас усіх і дякую, що підтримуєте нас, підтримуєте Україну.

Передусім я хотів би поінформувати вас про деякі ключові аспекти ситуації в Україні та наші дипломатичні зусилля з партнерами.

Цієї ночі російська армія розпочала масовану безпілотну атаку на нашу країну – загалом 171 ударний безпілотник, переважно «шахеди». Вони атакували об’єкти нашої інфраструктури. І в місті Кропивницькому, у Центрі України, пошкоджено житлові будинки, а також православну церкву та школу. Серед поранених – четверо дітей. Усім надається медична допомога. Вчора ввечері було завдано ще одного російського удару по нашій енергетичній інфраструктурі.

Ми в Україні стикаємось із цим щодня й щоночі, ви це знаєте. І попри слова Путіна про нібито готовність припинити атаки нічого не змінилося.

Я хочу подякувати нашим солдатам, рятувальникам, лікарям, медсестрам – усім, хто захищає від російських ударів і рятує життя. Їхня робота дає результати щодня, і це важливо.

Тому необхідно, щоб ваша підтримка України не зменшувалася, а навпаки – тривала й зростала. І це особливо стосується протиповітряної оборони, військової допомоги та нашої загальної стійкості.

Нам потрібні кошти на артилерійські снаряди, і ми були б дуже вдячні за європейську підтримку в розмірі щонайменше 5 мільярдів євро в найкоротші терміни. Інвестиції у виробництво зброї потрібні як в Україні, так і у ваших країнах. Європі потрібна технологічна незалежність, зокрема й у виробництві зброї. Все необхідне для захисту континенту має вироблятися тут, у Європі. Ми маємо працювати над цим разом. Я вдячний тим, хто вже робить конкретні кроки в цьому напрямі. Було б правильно, щоб програма ReArm Europe запрацювала якнайшвидше, це дуже корисна й далекоглядна ініціатива. Продовжуйте розвивати свою промисловість і розробки. Україна має ефективні й сучасні технології, як ви знаєте, зокрема у сфері безпілотників та радіоелектронної боротьби, які можуть дати користь усій Європі та нашим глобальним партнерам, і саме зараз ця зброя забезпечує нашу обороноздатність. Але її подальший розвиток, постійна модернізація та підвищення ефективності – разом із вашими інвестиціями в нашу промисловість і спільне виробництво – є запорукою нової основи європейської безпеки.

Крім того, прошу не послаблювати тиск на Росію через війну. Санкції дуже, дуже необхідні. Санкції мають зберігатися доти, доки Росія не почне виводити свої війська з нашої землі та повністю не відшкодує збитки, завдані її агресією. Я закликаю вас продовжувати боротися зі схемами обходу санкцій і спробами Росії фінансувати свою військову діяльність. Те, що дипломатичні зусилля тривають, не означає, що Росія має зазнавати меншого тиску. Це вкрай важливий чинник для зменшення шансів на обман з боку Росії. А ми всі знаємо, як легко Москва нехтує своїми обіцянками – однієї миті вони дають слово, а за кілька годин воно вже абсолютно нічого не значить. Ось чому ми маємо й далі підштовхувати Росію до миру. Разом із вами, звісно, зі Сполученими Штатами та іншими нашими партнерами ми можемо це зробити.

Вчора в мене була продуктивна розмова з Президентом Трампом. Від самого-самого початку Україна виступала за те, що ми зараз обговорюємо: припинення атак на енергетику та інфраструктуру, а також припинення вогню на морі. І ми продовжуємо підтримувати ці зусилля. Наші команди також працюватимуть над досягненням безумовного повного припинення вогню на суші. Прошу вас це підтримати. Путін має припинити висувати непотрібні вимоги, які лише затягують війну, і почати виконувати те, що він обіцяє світу.

На цей час уже могло б минути більш як тиждень без убивств, без ударів, без вогню, якби Путін не був єдиним, хто продовжує цю війну. Пропозиції, зроблені в Джидді 11 березня, досі залишаються на столі. Ми маємо продовжувати тиск на Росію, щоб вони стали реальністю.

І ще одне.

Прикро про це говорити, але певний тиск потрібен і в самій Європі, щоб гарантувати, що все обіцяне насправді відбувається. Я маю на увазі переговори про вступ України до ЄС та розв’язання деяких базових питань для європейської єдності. Це просто не по-європейськи, коли одна людина блокує рішення, які важливі для всього континенту або які вже були узгоджені. Україна виконала вимоги, але зараз є серйозні труднощі з відкриттям першого і, звичайно, інших переговорних кластерів щодо вступу України до ЄС. Європейські зусилля, які мали б сприяти більшій безпеці та миру, також постійно гальмуються. І я вважаю, що це неправильно. Європа мусить мати спосіб запобігати окремим учасникам блокувати те, що потрібне для всіх. Якщо ми говоримо про те, що Європа має стати сильнішою у глобальній конкуренції, ми маємо також говорити про те, щоб зробити процес ухвалення рішень в Європі швидшим, гнучкішим, ефективнішим – чи то в політиці, обороні, економіці, промисловості, чи в будь-якій іншій сфері. Європі потрібна швидкість в ухваленні рішень і чіткі інструменти для захисту від непотрібних блокувань. Україна – частина Європи, а Європа – один з учасників світових зусиль з підтримання миру. Ми зробили все можливе, щоб Європа була рівною з іншими в цих зусиллях і мирних переговорах. І ми досягли цього. Усі разом. Європа завжди має бути за столом переговорів у всіх розмовах про безпеку Європи. І так воно й буде. І в усіх інших питаннях, що стосуються Європи, ми маємо працювати в єдності. І ми говорили про це в Джидді, і ми завжди обговорюємо це з усіма нашими партнерами, і ми підкреслюємо це саме так – Європа є учасником дипломатії. І саме тому я закликаю вас підтримати нас так само й не дозволити нам залишитися осторонь спільних європейських зусиль.

І наостанок я хочу подякувати тим із вас, хто працює разом із нами над майбутніми гарантіями безпеки для України і, відповідно, для всього східного флангу Європи й континенту загалом. А тих, хто ще не долучився до цих зусиль, запрошую це зробити. І всі ми маємо бути максимально ефективними в цій роботі над гарантіями безпеки і максимально швидкими.

Швидкість у досягненні цих результатів означає наближення миру й забезпечення його стійкості. Дякую!

Слава Україні!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь