У місті Світлодарськ в 2010 році знято два фільми про Чорнобильську катастрофу
Влітку 2010 року у нашому місті Світлодарськ пройшли зйомки двох документальних фільмів: «У суботу» відомого режисера та сценариста Олександра Міндадзе, а також французько-українського фільму «Земля забуття» / «La Terre Outrage»; режисер фільму — Михаль Боганим.
За визначенням UNSCEAR i ВООЗ, аварія на ЧАЕС віднесена до аварій ядерних об'єктів найвищого рівня, яка призвела до непоправних медичних, економічних, соціальних, гуманітарних наслідків. За екологічними наслідками вона переросла у планетарну катастрофу – радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи.
За суспільно-політичним впливом ця катастрофа стала одним із потужних каталізаторів розпаду cpcp та краху комуністичної ідеології – страх за власне життя й майбутнє, брак інформації про заходи безпеки, кардинальна розбіжність офіційного інформаційного контенту з реальним станом речей остаточно позбавили ілюзій навіть найбільш лояльних до режиму.
Практика нехтування людськими життями, тотальної брехні та показове визначення винних, що була звичною для тодішньої влади, й нині широко застосовується у кремлі. Москва намагається повернули втрачену довіру «насєлєнія» рф, тероризуючи Україну ракетами i БПЛА, залякуючи світ ядерною зброєю.
Цинічно руйнуючи українські міста, села, школи, театри, церкви, лікарні, московський режим продовжує погрожувати застосуванням ядерної зброї в ході розв'язаної ним війни. Над сучасним світом перманентно нависає ядерна небезпека з боку терористичного режиму рф, який нині становить цілком реальну загрозу для людства. Протиставляючи себе цивілізованому світу, рф фактично шантажує його знищенням у відповідь на адекватні спроби демократичних держав до встановлення миру на планеті.
Український народ уже протягом одинадцяти років дає гідну відсіч aгpecopy i, на противагу очільникам i населенню московії, робить yce можливе й надможливе, щоб запобігти подібним трагедіям.
«У суботу» — художній фільм режисера Олександра Міндадзе про події, що відбувалися навколо ЧАЕС.
26 квітня 1986-го року — перший день після аварії на Чорнобильській АЕС. Субота «незнання». Субота, коли життя не можна скасувати, коли дівчата одягають вихідні туфлі на підборах — тому що субота — вихідний день. Події фільму розвертаються в перші 24 години з моменту аварії. Головний герой картини стає мимовільним свідком катастрофи. Випадково він дізнається всю правду про трагедію і постає перед моральним вибором: врятувати людей або виконати наказ «зверху» і не сіяти паніку.
«Земля забуття» (фр. La terre outragee) — україно-французький фільм режисера Мішеля Боганіма.
Для мешканців Прип'яті Ані (Ольга Куриленко) та Петра (Андрій Хира) 26 квітня 1986 року мало стати найщасливішим днем — днем шлюбу, першим днем нового життя. Олексій, інженер електростанції, разом із своїм сином Валерієм, вирішили посадити дерево. Лісничий Микола робив свій щоденний обхід лісу навколо станції. Через 10 років Аня працює гідом для туристів по забрудненій «чорнобильській зоні», Валерій шукає батька, а Микола доглядає заражений сад.
Погляд із двадцятип'ятирічної перспективи на одну з найбільших драм XX ст. — вибух реактора на атомній електростанції у Чорнобилі. Фільм Мішель Боганім розповідає історію кількох осіб і їхніх сімей, життя яких було зламане та знищене трагічним вибухом. Зворушлива драматична розповідь про людей, змушених жити з тягарем того суботнього дня, від якого уже ніколи не зможуть звільнитися.
У жанрі мелодрами фільм є дебютом чудової документалістки (серед іншого «Одеса, Одеса»). У фільмі добре видно досвід Боганім у побудові оповіді та показі основних пунктів сюжету, і є дуже сильною його стороною. «Зневажена земля» — це спільний французько-німецько-польсько-український продукт. Автор музики — видатний польський композитор і джазовий піаніст Лешек Моздзєр.