Світлодарська міська військова адміністрація Бахмутського району Донецької області
Донецька область, Бахмутський район

Світлодарська громада долучилась до обласної культурно-мистецької акції "Донеччина вишивана"

Дата: 15.05.2025 09:48
Кількість переглядів: 102

Фото без описуСвітлодарська громада взяла участь в обласній культурно-мистецькій акції "Донеччина вишивана", метою якої було збереження та популяризація культурного надбання Донецької області через вишивку як символ національної єдності та багатства регіону. Культурно-мистецька акція«Донеччина вишивана» спрямована на:

• Популяризацію традицій української вишивки як культурного надбання, яке є важливою частиною національної ідентичності, через представлення творчості громад Донецької області.

• Створення можливості для громад презентувати свою унікальність — історію, традиції, ремесла або культурні особливості — через мистецтво вишивки розташованих на окремих сторінках, якіоб’єднаються у велику книгу«Вишивана Донеччина».

• Об'єднання громад у спільному культурному процесі, який дозволяє кожній громаді через мистецтво розповісти свою історію, поділитися власними традиціями та символами.

Акція «Донеччина вишивана» мала на меті створити спільну вишивану книгу, яка складатиметьсябіля 50 сторінок, на яких кожна громада, райдержадміністрація зобразить свої традиції, ремесла, історичні символи або унікальні елементи. Ця книга стане не лише культурним об'єктом, а й засобом для згуртування громад, підвищення інтересу до народних традицій та ремесел.

Протягом місяця майстрині працювали над створенням вишиваної сторінки від Світлодарьсокї громади, в якій втілили минуле (вгорі), сучасне (всередині), майбутнє (внизу) нашого рідного краю. Минуле нашого краю має давню історію, про що свідчили розкопки археологів -  виявлені могильники епохи енеоліту, катакомбної і зрубної культур, кам'яні баби. 

Люди заселялися з двох берегів річки Лугань (приток Сіверського Донця), вирощували хліб (жовтий колір пагорба) здобували вугілля, розводили яблуневі сади, будували хати, млини (було два млина). 

З XV—XVI століття дані території починають заселяти козаки, які потім формують Військо Запорізьке Низове. Зображення червоно-чорного прапора символізує боротьбу за волю України, вшанування нашої історії та героїв. 

Через річку Лугань був побудований один із перших на Донеччині міст, через який пролягав чумацький шлях. Міст цей, згаданий ще в 50-х роках XVIII ст. можна вважати найстарішим із відомих у цьому краї.

Сучасне: на гирлі річки Лугань створено Вуглегірське (Світлодарське) та Миронівське водосховища, побудувано дві електростанції. З’являються сучасні будинки, палаци культури, висаджуються навкруги квіти, дерева, ялинки. Люди здобувають електроенергію, вирощують хліб, соняшники, розвивають промисловість, мріють про майбутнє.

Майбутнє: це наші українські діти, які підхоплять і продовжать справу своїх батьків (поливають квітку соняшник- символ любові до України, дівчина з хлібом- це достаток і процвітання) збережуть її свободу і незалежність, зроблять її кращою. 

Центральною фігурою є птах, який символізує нашу Україну - квітучу і вільну.

Хай розквіта вишиваная доленька,

Хай рушниками простелить шляхи.

Згинуть війна і гіркая неволенька,

Щастя і мир подарують роки!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь