Світлодарська міська військова адміністрація Бахмутського району Донецької області
Донецька область, Бахмутський район

Зараз є дуже важливі для нас домовленості з Німеччиною щодо ППО – Президент

Дата: 28.05.2025 21:23
Кількість переглядів: 16

Фото без описуПід час зустрічі в Берліні Президент України Володимир Зеленський і Федеральний канцлер Німеччини Фрідріх Мерц обговорили дипломатичні можливості для наближення миру, збільшення тиску на Росію, посилення ППО та інвестиції в українське виробництво дронів.

«Німеччина – серед глобальних лідерів у підтримці України та світового порядку, що заснований на правилах. І правила мають зберегтися, щоб нормальне життя людей теж збереглось», – зазначив Глава держави.

Президент наголосив, що не може бути жодних передумов для безумовного припинення вогню, і його потрібно досягти якнайшвидше.

«Ми всі маємо не забувати, що є першопричиною будь-якої агресивної війни, зокрема й цієї війни Росії проти України. Це абсолютно злочинне бажання вбивати людей і руйнувати життя. Росія повинна відмовитися від цього бажання», – сказав він.

Володимир Зеленський зауважив, що саме тому важливо застосувати всі форми тиску на Росію та продовжувати посилення санкцій проти неї за війну. Німеччина підтримує Україну в цій роботі.

Окрема увага під час зустрічі – безпековим питанням, передусім зміцненню протиповітряної оборони та підтримці української армії зброєю. Як повідомив Президент, за результатами зустрічі є важливі домовленості щодо ППО.

«Наша військова підтримка буде продовжена й розширена для того, щоб Україна і зараз, і в майбутньому могла захистити себе від російської агресії», – додав Фрідріх Мерц.

Володимир Зеленський наголосив: щоб Росія перестала уникати реальної дипломатії, важлива подальша оборонна взаємодія всіх у Європі та Європи зі США, потрібна достатня далекобійність і впевненість у фінансуванні української армії та стійкості України.

«І саме для цього треба використовувати заморожені російські активи. Німеччина може в цьому нам допомогти», – сказав Глава держави.

Також під час зустрічі говорили про спільне виробництво. Президент повідомив, що є домовленість про інвестиції у виготовлення дронів в Україні. Крім того, представники двох урядів підписали угоди про будівництво та розвиток виробництв.

Володимир Зеленський і Фрідріх Мерц домовилися поновити роботу міжурядового формату Україна – Німеччина на рівні Президента й канцлера. Це формат, який може збільшити спільні результати в багатьох сферах. Міжурядові консультації відбудуться наприкінці цього року – вперше з 2004-го.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь