Світлодарська міська військова адміністрація Бахмутського району Донецької області
Донецька область, Бахмутський район

1 грудня – річниця проведення Всеукраїнського референдуму

Дата: 01.12.2025 10:09
Кількість переглядів: 24

Фото без опису1 грудня 1991 року український народ своєю волею закріпив історичне рішення — Акт проголошення незалежності України. Більшістю голосів на Всеукраїнському референдумі українці підтвердили Акт проголошення незалежності, прийнятий 24 серпня Верховною Радою.

Ствердну відповідь на запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» дали 90,32% виборців. Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян.

Референдум відбувся у 27 адміністративних одиницях України: 24 областях, Автономній республіці Крим, містах Київ і Севастополь; 84,18 % тих, хто мав право голосу, а це 31 891 742 виборці, взяли участь у референдумі; 90,32 % тих, хто брав участь, або 28 804 071 громадянин, висловилися на підтримку незалежності.

У Донецькій області в референдумі взяли участь 2 957 372 особи, що склало 76,73 % усіх виборців регіону. Це була найбільша кількість виборців серед інших регіонів України. Акт проголошення незалежності України підтримали 2 841 157 (83,9%) виборців Донеччини. 

За підсумками референдуму було зміцнено правові засади державного суверенітету, створено умови для розгортання державотворчих процесів у незалежній Україні.

Під час демократичного волевиявлення 1 грудня 1991 року Український народ підтвердив прагнення жити в суверенній державі та заклав підвалини для державотворчих процесів у незалежній Україні.

Українці вкотре підтвердили своє прагнення жити у вільній і незалежній державі, за яку боролися століттями. У ХХ столітті Україна нарешті відновила свою самостійність. Референдум остаточно підтвердив народження незалежної Української держави.

Тільки після проведення Всеукраїнського референдуму Україну почали визнавати інші країни світу. І сьогодні Українська держава посідає гідне місце у світі.

Референдум 1 грудня 1991 року, безсумнівно, став однією із найважливіших подій в новітній історії України. Мільйони українців, за  якими стояли покоління борців за волю і свободу Батьківщини, тоді сказали своє переконливе «Так». Сьогодні, коли підступний ворог вкотре посягає на нашу незалежність, ми продовжуємо відстоювати її вже на полі бою.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь